dg aase
Promopacks Wybrane

Leczenie zależy od rodzaju alergenu

Leczenie alergii pokarmowych potrzebuje kompleksowej diagnozy. Niektóre alergie należy leczyć natychmiast, ponieważ mogą okazać się śmiertelne, jeśli pominie się je zbyt długo. Alergie pokarmowe mogą być leczone z różnych wymiarów w tym samym czasie, np. eliminując problem powodujący alergeny całkowicie z diety, czy też poprzez wzmocnienie pacjenta pod względem odżywczym i modyfikowaniem odpowiedzi układu odpornościowego u pacjenta na dany pokarm.

Należy pamiętać, że w leczenie alergii pokarmowej pacjent musi być aktywnie zaangażowany, ponieważ jest bardzo indywidualny problem

Pacjent musi być dobrze poinformowany, musi też dokonać niezbędnych zmian w stylu życia. Leczenie zależy od rodzaju alergenów i nasilenia reakcji. W przypadku alergii pokarmowych typu I, pacjent jest świadomy, jak radzić sobie z alergią. Zdrowie to orbitreki.

Musi wiedzieć jak radzić sobie z reakcję alergiczną w razie przypadkowego narażenia na nią, jest to konieczne. Pacjent musi całkowicie uniknąć spożycia dań z alergenami które powodują szkodliwe reakcje alergiczne. Do tego, pacjent będzie musiał uzyskać pomoc od rodziny i przyjaciół. Etykiety żywności powinny być czymś co zawsze będzie czytać, aby zobaczyć, czy alergen nie jest obecny w danej żywności. Ważne jest również, aby być ostrożnym w restauracjach lub gdy jest się zaproszonym na jakiś posiłek do czyjegoś domu. Koniecznie należy zadać gospodarzom pytanie czy w daniach nie ma tego składnika.